II SZKOLNY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

W dniu 21 stycznia 2019 r. odbyła się  w naszej szkole uroczystość II Szkolnego Dnia Wolontariusza połączona z Dniem Seniora. To ważne wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza św. , którą odprawił  ks. Prałat dr Jan Biedroń oraz Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha. Po mszy świętej odbyła się dalsza część uroczystości. Wolontariusze zaprezentowali przedstawienie, w którym podziękowali zaproszonym seniorom za ich obecność w naszym życiu i mądrość, jaką przekazują młodszemu pokoleniu. Dziękowali też za przekazanie życiowych wartości, którymi mogą się kierować, przygotowując do dorosłego, samodzielnego życia.

Ks. Bogusław Pitucha został obdarowany za dotychczasową przyjaźń Aniołem Dobroci. I tu, sam ksiądz zauważył,  że anioł stał się dla niego znakiem wyzwania do czynienia dobroci również w kolejnych latach pracy duszpasterskiej.

Całość dopełniły występy muzyczne w wykonaniu uczennic Jagody Stefaniak, Julii Żyły oraz Dominiki Piątek  oraz degustacja pysznych  ciast przygotowanych przez wolontariuszy i ich rodziców. Były to chwile przyjemnych przeżyć nie tylko dla wolontariuszy i ich bliskich, ale dla wszystkich zebranych.