KWESTA NA DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA

Zdjęcia

W dniu 30. września 2017 r. młodzież Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z młodszymi kolegami z Katolickiego Gimnazjum, przeprowadzili z ramienia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórkę publiczną na terenie miasta Tarnobrzega. Kwestowali na placu targowym, na rynku oraz na ulicach miasta.

Trzy kwestujące sztaby, w składzie: Weronika Ordon, Aleksandra Schiffer, Dominika Piątek, Dominka Podkowa, Aleksandra Jędral oraz Karol Kozioł spotkały się z życzliwością i ofiarnością ludzi, którzy dobrowolnie chcieli wesprzeć fundację. Łącznie udało się nam zebrać 217,23 zł. Wolontariusze wzorowo wypełnili swoją misje, nie wstydzili się kwestować i w ten sposób wesprzeć uzdolnioną młodzież. Łatwiej jest wrzucić przysłowiową złotówkę do puszki, niż o tę złotówkę prosić.
Przekonaliśmy się, że otaczają nas ludzie o wielkim sercu i dużej wrażliwości na potrzeby innych.

Jako pełnomocnik ds. zbiórki bardzo dziękuję za opiekę i czuwanie nad bezpieczeństwem młodzieży p. Agnieszce Wójcik oraz p. Tomaszowi Szpytowi.

Mamy nadzieję, że w następnym roku również włączymy się w dzieło budowy żywego pomnika Jana Pawła II i także przeprowadzimy kwestę.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas „ Wolontariat moją drogą”
Joanna Baran