Lednica 2018

Zdjęcie użytkownika Tomasz Sokołowski fotografia.

Zdjęcia z pól lednickich (fot. Tomasz Sokołowski kl. II – akredytowany fotograf podczas spotkania w Lednicy)

Po raz kolejny uczniowie i absolwenci naszych szkół wzięli udział w spotkaniu na Polach Lednickich. Nasz przyjazd na Lednicę poprzedziła wizyta w pięknym, starym Wrocławiu. Zwiedzaliśmy Ostrów Tumski – najstarszą część tego miasta, Rynek, zabytkowe obiekty uniwersytetu – Wieżę Matematyczną i Aulę Leopoldina, widzieliśmy Panoramę Racławicką. W Dniu Dziecka wszyscy poczuliśmy się dziećmi odwiedzając rozległe, otoczone zielenią największe w Polsce ZOO z najnowszą atrakcją – Afrykarium.

Hasłem tegorocznego spotkania Lednickiego było słowo JESTEM
To tak jakby Bóg mówił: JESTEM w drugim człowieku, JESTEM w pięknie przyrody, JESTEM w muzyce , w tańcu, a abp. Grzegorz Ryś dodał w homilii zapewnienie Boga: „JESTEM przy Tobie” z miłości. Z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, wizytę na Polach Lednickich złożył Prezydent RP Pan Andrzej Duda – jego dar spowodował , że całe Pola Lednickie były biało -czerwone, a Procesja Orłów miała w tym roku wyjątkową wspólnotową i patriotyczną oprawę.
Tradycyjnie, uczestników spotkania pozdrowił i pobłogosławił Papież Franciszek, powiedział min.
„ucałujcie polską ziemię w moim imieniu”
Nikt chyba nie zapomni mocnego przeżycia jakim było umywanie sobie wzajemnie nóg, a ci którzy byli pierwszy raz – przejścia przez Bramę Rybę – będącą deklaracją aktu wyboru Chrystusa.