Lekcja o Funduszach Europejskich

Zdjęcie użytkownika Agnieszka Wójcik.

W dniu 26 marca 2018 roku została przeprowadzona w naszej szkole akcja edukacyjna Lekcja o Funduszach Europejskich, której organizatorem było Ministerstwo Rozwoju. W akcji udział wzięła klasa I opieką merytoryczną pani Agnieszki Wójcik. Celem projektu była popularyzacja wśród uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych  z Polski Wschodniej wiedzy na temat przedsiębiorczości w kontekście Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz z możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu (w szczególności Platformy startowe dla nowych pomysłów, współfinansowane z Programu Polska Wschodnia).

Uczniowie w czasie lekcji dowiedzieli się:

– czym są Fundusze Europejskie, w tym Program Polska Wschodnia (POPW), z naciskiem na zapoznanie się ze wsparciem  przeznaczonym dla młodych osób,

– czym jest start-up,

– czym są platformy startowe dla nowych pomysłów i kto może z nich skorzystać,

– gdzie można znaleźć informacje na temat Funduszy Europejskich,

– jak określić realne możliwości realizacji pomysłu,

– jak rozpoznać szanse i zagrożenia wynikające z realizacji pomysłu.

W czasie lekcji uczniowie po zapoznaniu się ze specjalnie przygotowanym  komiksem rozwiązali zadanie konkursowe. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc  uczniowie otrzymali nagrody w postaci bonów do sklepu Empik. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się: Agnieszka Głowacka, Gabriela Dul i Amir Meliani. Gratulujemy!