Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II

 „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”

św. Jan Paweł II – Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.

 

Tym słowami, w dniu 18 maja br.  Ks. prał. dr Jan Biedroń rozpoczął uroczystą Mszę Świętą w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. W tym dniu Społeczność szkolna Szkół Katolickich uczciła 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Wielkiego Polaka, Patrona naszych Szkół.

Karol Wojtyła  – WIELKI PAPIEŻ POLAK – człowiek wielkiej modlitwy, który wielkość i świętość wyniósł z domu rodzinnego. To jego 100 lat temu Bóg upodobał sobie , wybrał i przeznaczył na proroka naszych czasów. Święty Jan Paweł II był i jest niezwykłym darem Boga dla Kościoła i dla Polski – powiedział papież Franciszek w przesłaniu do młodzieży krakowskiej z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Jego ziemska pielgrzymka była przepełniona zachwytem wobec życia.

,,Święty Jan Paweł II jest Wielki , bo uczy nas pokory , miłosierdzia , miłości i sprawiedliwości … ‘’  – niech te słowa ,  głoszone  podczas homilii przez ks. Krzysztofa Nowaka będą dla nas zwieńczeniem tajemnicy chrześcijaństwa.

   Święty Janie Pawle II !

Dziękujemy Ci !

Jesteś dla nas autorytetem, drogowskazem, który wyznacza nam pewną drogę!

Umocnieni Twoją postawą , nauką i życiem oddajemy Ci hołd !

Swoją postawą i głoszonym słowem sprawiłeś, że próbujemy stawać się lepsi. Dziękujemy Ci za to. Chociaż odszedłeś, Ojcze Święty, na zawsze pozostaniesz z nami.

Dziękujemy Ks. Prałatowi dr Janowi Biedroń oraz księżom za odprawienie Mszy Św. dziękczynnej za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II – patrona szkół katolickich w Tarnobrzegu.

Dziękujemy za obecność i udział we Mszy Świętej Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły.