Pielgrzymka do Sulisławic- 22 września 2019 r.

22 września 2019r ,w niedzielę, wyruszyła piesza pielgrzymka do Sulisławic. Pątnicy – rodziny, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy  Szkół Katolickich w Tarnobrzegu wędrowali do Pani Ziemi Sandomierskiej pod hasłem „W mocy Ducha Świętego”. Opiekę duchową na trasie pielgrzymki sprawował ks. Paweł Dobrowolski – wikariusz Parafii MBNP  w Tarnobrzegu – osiedle Serbinów będący także katechetą w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej w Tarnobrzegu.

-Wyruszając na pielgrzymi szlak zabieramy ze sobą bagaż różnych próśb i intencji, które przez wstawiennictwo Matki Bolesnej pragniemy zanieść do Pana Boga  – mówiła jedna z pątniczek.

Pielgrzymka to szczególny czas dla społeczności katolickich szkół . Nauczyciele pragnęli zawierzyć Matce Bożej Bolesnej trudy codzienności zawodu nauczyciela, problemy rodzinne, a także troskę o wychowanie i edukację młodego pokolenia. Do intencji i  modlitw dołączyli  troskę o  powołania kapłańskie szczególnie w naszej diecezji.
Uczniowie prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej . rok szkolny to kolejne wyzwania, egzaminy, życiowe wybory – „ gdzie się człowiek zwrócić ma jak nie do matki…”

Dla wszystkich czas pielgrzymki to czas przeżywania  rekolekcji „ w drodze”. To etap w życiu naszego ziemskiego pielgrzymowania, kiedy choć na chwilę można oderwać się od codzienności, spędzić czas na radosnej modlitwie, odnaleźć  zatroskanego Chrystusa
w obliczu drugiego człowieka. Modlitwa, śpiew, wewnętrzna radość towarzyszyła pątnikom na  całej trasie.

Do sulisławskiego sanktuarium pielgrzymi dotarli w godzinach południowych, gdzie odbyła się Msza święta, której przewodniczył ks. Prałat dr Jan Biedroń – proboszcz serbinowskiej parafii i prowadzący  szkoły katolickie w Tarnobrzegu.

We Mszy świętej w Sulisławach uczestniczyli przedstawiciele Parafii, szkół, którzy dotarli do Sulisławic rowerami, a także samochodami.

Na trasie o bezpieczeństwo i zdrowie wędrujących zadbała służba porządkowa.

Już za rok spotkamy się znowu na pielgrzymkowym szlaku. Dla społeczności szkół będzie to dwunasta szkolna pielgrzymka.