Świąteczne spotkanie Rodziny Szkół Diecezji Sandomierskiej noszących imię św. Jana Pawła II

„ Są takie ślady, które człowiek zostawia na tej Ziemi, a odciskają się w niebie. Tych śladów nie zetrze czas, taka jest pamięć Boga”

        Tymi słowy Pani  Joanna Szmuc, Dyrektor Katolickich Szkół w Tarnobrzegu, podziękowała za przewodniczenie mszy świętej   Księdzu Biskupowi Seniorowi Edwardowi Frankowskiemu.

 

Ksiądz biskup  sprawował tę uroczystą mszę w Naszej Szkole w koncelebrze z  Proboszczem parafii p.w.  MBNP na Serbinowie Księdzem  prałatem doktorem  Janem Biedroniem i Księdzem dziekanem  dekanatu Tarnobrzeg Adamem Markiem oraz przybyłymi na spotkanie księżmi diecezji sandomierskiej i Księdzem Robertem Utnikiem,  duchowym opiekunem Rodziny szkół i przedszkoli noszących imię Jana Pawła II w diecezji sandomierskiej.

Każdego roku przedstawiciele Rodziny szkół JP II spotykają się w okresie Bożonarodzeniowym, aby przypomnieć sobie wyzwanie do wychowania dzieci i młodzieży w myśl poznawanej i utrwalanej nauki Wielkiego Świętego Papieża Polaka. Tym razem , w szczególnym roku  100- lecia urodzin Karola Wojtyły, Cudu na Wisłą i 40 – lecia powstania „ Solidarności”  to spotkanie przygotowała społeczność Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum w Tarnobrzegu .

Z radością gościliśmy w Naszej Szkole Panią Małgorzatę Rauch, Podkarpackiego Kuratora, a także reprezentującego prezydenta miasta Tarnobrzega, Pana Dariusza Furmana oraz księży katechetów i dyrektorów szkół diecezji sandomierskiej, których zaszczytne imię Jana Pawła II jest nie tylko przywilejem, ale przede wszystkim powołaniem w codziennej pracy z uczniami. Zwrócili na to uwagę w swoim wystąpieniu  Biskup Senior Edward Frankowski i Pani Kurator, którzy życzyli wszystkim odwagi w obronie wartości niesionych życiem i nauką przez Jana Pawła II, a także rozpoznawania i  bronienia Prawdy Bożej i prawdy historycznej w szkolnej rzeczywistości edukacyjnej i wychowawczej.

Z wielkim wzruszeniem wysłuchaliśmy  pięknego, refleksyjnego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszych szkół przygotowanych przez Panią Monikę Bieniek. Nasi uczniowie swoim talentem, pracą , a także przyjaźnią wobec słuchaczy dali dowód poszukiwania Boga i radości spotkania z Nim w  innych ludziach. Program wybrzmiał pod czujnym okiem i uchem księdza Pawła Dobrowolskiego, akustyka koncertu,  w szkolnej auli, przy szopce betlejemskiej i wśród scenografii świątecznej przygotowanej przez nauczycieli według pomysłu i głównego wykonawcy Pani Anny Stec – Kubik.

O naszych odczuciach, przeżyciach i radości mogliśmy jeszcze porozmawiać przy zastawionym smacznie i kolorowo stole. Dziękujemy wszystkim Rodzicom , Dyrekcji i Nauczycielom, którzy zadbali o jego smak i wygląd, dziękujemy za wspólną chwilę życzliwego , opłatkowego spotkania.

             Naszym marzeniem jest, aby w codziennym , niełatwym ferworze pracy pozostawiać ślady na Ziemi. Najważniejsze z nich to te, które będą wyznaczały szlak.

            Może ślad tego spotkania Rodziny szkół i przedszkoli Jana Pawła II diecezji sandomierskiej odciśnie ślad w niebie? Może nie zetrze go czas, a Pan Bóg go zapamięta?

 

Agata Tarnawska

                                                                                                                                                             nauczyciel

Szkół Katolickich w Tarnobrzegu

Gallery icon