Zbiórka żywności „Tak, Pomagam”

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

W piątek 29 marca  2019 r. uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum  w Tarnobrzegu skupieni przy  Szkolnym Kole Caritas włączyli się w ogólnopolską zbiórkę żywności pod hasłem „Tak. Pomagam!”. Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia z których  Caritas przygotuje świąteczne paczki. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. 

Trzy grupy wolontariuszy z Katolickiego Gimnazjum i Liceum w Tarnobrzegu, między innymi: Dominika Podkowa, Agnieszka Głowacka, Aleksandra Jędral, Jagoda Stefaniak, Olga Prawica, Emilia Piotrowska, Maria Wojtaszek, Magdalena Bielińska, Martyna Zimnicka, Magda Ptaszkiewicz, Patrycja Wójcicka i Mateusz Grabowski zbierali żywność w sieci sklepów Biedronka oraz Stokrotka.. Naszym wolontariuszom  bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

                                                                                                               Opiekun  Koła Caritas

                                                                                                                       Joanna Baran