Klasa 1A poleca

Domowa pizza
Składniki:
1/2 kostki margaryny
3 szklanki mąki
5 dkg drożdży rozpuścić w 3/4 szklanki mleka
sól do smaku
szczypta cukru
łyżeczka przyprawy do pizzy
1 jajko

Sposób przygotowania:
Zagnieść ciasto. Blaszkę posmarować tłuszczem. Ciasto rozwałkować, brzegi podwinąć do góry. Na to dać np. pieczarki z cebulą, wędlinę, ketchup, ser żółty. Ciasto pizzy jest dobrze nawilżone kiedy wyłożymy je podsmażoną cebulą.
Piec około 40 min.

Smacznego!

  • 14 lutego 2005 roku uruchomiony został YouTube.
  • 20 lutego 1988 roku urodziła się Rihanna
  • 4 lutego 2004 roku założony został portal Facebook.
  • Od 2012 roku, 13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia.
  • 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.
  • 19 lutego swoje urodziny obchodzi znana aktorka Millie Bobby-Brown
  • 20 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej.
  • 1 lutego swoje urodziny obchodzi piosenkarz Harry Styles.

Touhou Project, Christina Vee – Bad Apple!! (wersja angielska)

Jest to angielska wersja remixu piosenki pochodzącej ze ścieżki dźwiękowej gry Lotus Land Story wydanej w 1998 roku. Oryginał zyskał szczególną popularność w  latach 2000, ze względu na wideo z poruszającymi się w rytm muzyki czarno – białych sylwetek postaci z gry, które później stało się małym memem w Internecie i wielu subkulturach. Warto również wspomnieć, że angielską wersję śpiewa aktorka głosowa postaci z popularnej obecnie gry Genshin Impact.

Możecie jej posłuchać tutaj →
https://www.youtube.com/watch?v=ABe4o099M8s

DPR IAN – Scaredy Cat

Utwór autorstwa koreańsko-australijskiego muzyka pochodzi z jego debiutanckiego albumu “Moodswings in This Order”. Geneza piosenki sięga strachu i lęku autora, który poprzez stworzenie innego charakteru, przekazuje i personifikuje swoje emocje. Sam tytuł nawiązuje do cytatu z książki Stephena Kinga- “Ciekawość zabiła kota”, a sam Ian tłumaczy, że jego persona w utworze jest właśnie ciekawskim i strachliwym kotem.

Możecie jej posłuchać tutaj →
https://www.youtube.com/watch?v=J0rmycJSPAE
lub tutaj
https://open.spotify.com/track/4LkXtklCusSbi6UxYWgH8B?si=ed77c6e781ce4448

“Save Me”; “Save You”; “Save Us”

“Okrutny książe”

Zostają porwane do świata elfów. Upływa dziesięć lat; Jude pragnie za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w nowym świecie lecz dumni elfowie gardzą śmiertelniczką, a wzgardliwszy od innych jest książę Cardan, najmłodszy i najokrutniejszy z potomków Najwyższego Króla.

“Tego nie mogę ci powiedzieć”

Karolina to dziewczyna z dobrego domu, której świat wywrócił się do góry nogami. Odcina się od znajomych i całe dnie spędza w domu, składając origami lub grając w LOL-a. To właśnie w tej grze poznaje Kubę, chłopaka z zupełnie innego środowiska. Jego codzienność to stosujący przemoc ojciec, zastraszona matka oraz młodsze rodzeństwo, które chłopak chciałby uchronić przed złem tego świata. Gdy między Kubą a Karoliną powstaje więź wykraczająca poza przyjaźń z Internetu, postanawiają spotkać się w realu. Czy będą w stanie się w ogóle porozumieć? Czy Karolina wreszcie zdradzi Kubie swój największy sekret? Ten, który do tej pory zbywała krótkim „tego nie mogę ci powiedzieć”?

“Zanim się pojawiłeś”

Opis: Pewnego dnia, pracująca w kawiarni, dwudziestosześcioletnia Lou Clark traci posadę. Po nieudanych próbach podjęcia nowej pracy, zdesperowana postanawia zatrudnić się jako opiekunka Willa Traynora, który przed dwoma laty w wyniku wypadku stracił władzę w swoim ciele. Czy więź dziewczyny z małego miasta i sparaliżowanego mężczyzny ma szansę przetrwać?

“Nie patrz w górę”

Jest to dramat filmowy z częściami komedii. Za reżyserie i scenariusz odpowiada Adam Mckay. Wątkiem głównym tego filmu jest podróż asteroidy, która jest w stanie zniszczyć całą planetę. Dwójka astronomów Dr Randall Mindy oraz Kate Dibiasky odkrywają czyhające na nich zasadzki  i próbują ostrzec innych, jednak jest im ciężko, ponieważ nikt im na początku nie wierzył. Dzieło Adama Mckay’a jest przesiąknięte satyrą i odniesieniami do sytuacji obecnego świata, na przykład ukazanie wielkich korporacji, potrafiących wpływać na rządy państw. Warto wspomnieć wysokim poziomie produkcji, przez co możemy związać się z bohaterami na ekranie i poczuć ich bezsilność i strach.

Obsada:
Leonardo DiCaprio jako dr. Randall Mindy, Jennifer Lawrence jako Kate Dibiasky, Meryl Streep jako prezd. Jane Orlean, Cate Blanchett jako Brie Evantee, Rob Morgan jako dr. Clayton „Teddy” Oglethorpe, Jonah Hill jako Jason Orlean, Mark Rylance jako Peter Isherwell, Tyler Perry jako Jack Bremer, Timothée Chalamet jako Yule, Ron Perlman jako płk. Ben Drask, Ariana Grande jako Riley Bina, Kid Cudi jako DJ Chello, Himesh Patel jako Phillip, Tomer Sisley jako Adul Grelio, Melanie Lynskey jako June Mindy, Michael Chiklis jako Dan Pawketty, Paul Guilfoyle jako gen. Themes