Projekt edukacyjno-językowy „Szwajcaria-Francja-Hiszpania-Monako”

HISZPANIA-SZWAJCARIA-FRANCJA-MONACO

Termin realizacji projektu : 01-08.06.2019
Pobyt na wybrzeżu Costa Brava

W czerwcu 2019 r. młodzież Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w tygodniowym projekcie językowym w Hiszpanii, połączonym ze zwiedzaniem francuskiego Avignon , szwajcarskiej Genewy oraz Księstwa Monako. Chcąc poznać Hiszpanię warto było rozpocząć od Katalonii, która słynie z pięknych plaż i doskonałych hoteli, ale przede wszystkim z Barcelony- magicznego miasta, w którym tworzył genialny architekt-Antonio Gaudi. Dzięki temu artyście mogliśmy podziwiać jeden z najcenniejszych na świecie zabytków modernistycznych – Sagradę Familię. Zwieńczeniem całego projektu była wizyta w Monako- najmniejszym a zarazem najzamożniejszym państwie na świecie. Podczas wizyty w Monako zwiedzaliśmy Pałac Książęcy, w którym mieszka rodzina królewska Monako a następnie przeszliśmy do Monte Carlo z jego wspaniałymi hotelami. Byliśmy na torze Formuły 1 , gdzie odbywają się wyścigi samochodowe Grand Prix Monako. Spacerując ulicami miasta podziwialiśmy budynek Kasyna projektu Charlesa Garniera oraz budynek Centrum Kongresowego.

ZREALIZOWANE PROJEKTY:

  1. Projekt w Genewie – drugiego co do wielkości miasta w Szwajcarii, w którym zlokalizowane są siedziby ONZ, WHO, WTO czy też CERN Europejska Organizacja Badań Jądrowych i wielu innych organizacji światowych.
  2. Projekt w Avignon – średniowiecznej siedzibie papieży i stolicy chrześcijaństwa zanim stał się nią Rzym. W programie znalazł się m.in. słynny most. St. Benezet, Pałac Papieski, Katedra, Plac Zegarowy.
  3. Projekt w Barcelonie – m.in. kościół Sagrada Familia, Casa Battlo, Casa Mila (domy autorstwa najwybitniejszego architekta katalońskiego Antonio Gaudiego), najsłynniejszy deptak La Rambla, pomnik Krzysztofa Kolumba – odkrywcy Ameryki pływającego pod banderą hiszpańską, pasaż nadmorski, najsłynniejszy plac w Barcelonie – Plac Kataloński, na którym kibicie świętują zwycięstwa klubu FC Barcelona. Barrio Gotic – zachowana ze średniowiecza dzielnicą gotycką i katedrą św. Kataliny, wzgórze Monjuic, wioska olimpijska, na terenach której w 1992 r. dobywały się Igrzyska Olimpijskie, Plac Hiszpański, na którym odbywa się słynny pokaz fontann w Barcelonie.
  4. Hospitacja szkoły, realizacja zadań językowych w miejscowości, w której mieści się szkoła lub innym atrakcyjnym miejscu znajdującym się w jej pobliżu i/lub
  5. Projekt w Tossa de Mar – malowniczym miasteczku na wybrzeżu – wejście na górę, gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego zamku oraz gdzie pomnik Avy Gardner, słynnej aktorki i żony Franka Sinatry – zadania językowe.
  6. Projekt w Figueres, rodzinnym mieście ekscentrycznego artysty Salvadora Dalí, realizacja zadań językowych.
  7. Projekt w Monako.