Święto Szkół Katolickich – 23 października 2020 roku

Święto Szkół Katolickich

23 października w naszej szkole odbyły się coroczne obchody święta Szkoły. W tym roku miały one inny, niecodzienny charakter.

Uroczystość z udziałem ks. dra Jana Biedronia, dyrekcji, rodziców, nauczycieli i uczniów rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkół katolickich. Następnie p. dyrektor odczytała list napisany w imieniu swoim, nauczycieli i pracowników szkoły. Z kolei krótkie okolicznościowe słowo wygłosił ks. dr Jan Biedroń, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie, który jest jednocześnie opiekunem szkół i organem prowadzącym w jednej osobie.

Kolejnym punktem uroczystości było zakopanie kapsuły czasu, w której znalazł się wcześniej wspomniany dokument, listy napisane przez uczniów KLO, obowiązująca waluta oraz artykuły z „Gościa Niedzielnego” na temat szkół katolickich.

Na zakończenie uroczystości  na skwerku przy Szkole Podstawowej posadzono „Dąb Pamięci” – drzewo, które jest symbolem siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci.

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz opiekunem udali się na cmentarz, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobie patrona naszych szkół – św. Jana Pawła II.