U Maryi przed maturą – pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Zwyczajem lat poprzednich młodzież Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu, przystępująca w tym roku do egzaminu dojrzałości, prosiła w piątek – 31 marca, poprzez wstawiennictwo Pani Częstochowskiej, o światło Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów maturalnych i wyboru drogi życiowej.
Tradycyjnie pielgrzymka rozpoczęła się od spotkania z „ciekawym człowiekiem”. W tym roku młodzi mieli możliwość wysłuchania prelekcji pt. „Budowanie szlachetnej marki osobistej w oparciu o wartości chrześcijańskie”, którą poprowadziła Anna Słopiecka, ekspertka ds. budowania wizerunku.
Kolejnym punktem pielgrzymki było nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Na zakończenie wspólnej modlitwy przedstawiciele maturzystów złożyli kwiaty przed figura św. Jana Pawła II, oddając w ten sposób hołd największemu z Polaków.
Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej koncelebrowana przez księży katechetów pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.
Biskup Sandomierski mówił, zwracając się do młodych, że ludzkie marzenia i plany kryją w sobie głos Boga, który nazywamy potocznie powołaniem. Jeśli zostanie on rozpoznany i zaakceptowany, życie potoczy się we właściwym kierunku.