Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii

W miniony czwartek tj. 19.05.2022 r. uczennice naszej szkoły w składzie Olga Prawica, Wiktoria Komada, Julia Komada, Gabriela Chłopek i Amelia Wójcik oraz współpracująca z nimi uczennica tarnobrzeskiego „Górnika” Daria Pawełczyk  pod opieką p. Małgorzaty Baran miały okazję uczestniczyć w Wielkim Finale Olimpiady Zwolnieni z Teorii w Warszawie.

Dziewczęta reprezentowały grupę, której członkiem był także Antoni Rusinek – nie mógł on niestety być tam fizycznie, ale był z nami myślami i duchem.  Był to  niezwykły zaszczyt znaleźć się wśród tak licznego grona osób, które tworzą społeczność ZWZT (https://zwolnienizteorii.pl/). Gala finałowa zjednoczyła około 2,5 tysiąca młodych ludzi oraz nauczycieli, którzy tworzą projekty społeczne w wielu różnych dziedzinach, chcąc doskonalić swoje umiejętności i kompetencje społeczne, a nagrodą za każdy ukończony projekt jest międzynarodowy certyfikat dla każdego członka zespołu, certyfikat nauczyciela Zwolnionego z Teorii oraz zaświadczenie dla szkoły potwierdzające udział i miejsce w rankingu. W tym roku grupa uczniów ukończyła projekt o nazwie „BETTER YOURSELF”  (https://instagram.com/better.yourself2022?igshid=YmMyMTA2M2Y=).

Dzięki temu projektowi nasza szkoła zajęła 295. miejsce wśród szkół z całej Polski i zaszczytne 15. miejsce w województwie podkarpackim.  Jesteśmy dumni z tego małego sukcesu i załączamy zdjęcia z tego wielkiego wydarzenia.