Dzień Chorego – 12 lutego 2024

Światowy Dzień Chorego to ustanowione przez papieża Jana Pawła II święto, w trakcie którego skupiamy się na osobach chorych i cierpiących. To okazja do wyrażenia solidarności, empatii i wsparcia dla tych, którzy zmagają się z różnymi schorzeniami fizycznymi, psychicznymi lub emocjonalnymi.

Tegoroczny Światowy XXXII Dzień Chorego obchodzony jest pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Papież Franciszek, w swoim orędziu podkreślił konieczność leczenia chorego poprzez leczenie relacji z rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia oraz z samym sobą. Zaznaczył, że bliskość stanowi cenny balsam, oferujący wsparcie i pocieszenie tym, którzy doświadczają cierpienia. Podkreślił, że choroba ma zawsze konkretne oblicze i to nie jedno, ma oblicze każdego chorego i każdej chorej, włączając w to osoby odrzucone i ubogie.
Z okazji Dnia Chorego wolontariusze Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu wraz z księdzem Michałem Zelikiem odwiedzili pensjonariuszy Hospicjum Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu, aby z okazji Dnia Chorego
życzyć chorym wytrwałości i siły w codziennym niesieniu ciężaru cierpienia. Seniorzy otrzymali piękne życzenia i listy od uczniów szkół katolickich.