Młodzież KLO w Tarnobrzegu modliła się przed relikwiami bł. Carla Acutisa

Młodzież naszego liceum uświetniła uroczystość nawiedzenia relikwii Carlo Acutisa krótkim montażem słowno-muzycznym a p. Dyrektor odczytała świadectwo matki bł. Carlo Acutisa.

Złoty relikwiarz, przed którym w czwartek modlili się młodzi ludzie z wielu szkół naszej diecezji, w tym także młodzież Katolickiego Liceum w Tarnobrzegu zawierała relikwie osierdzia bł. Carlo Acutisa, a więc fizycznie najbliższe serca młodego błogosławionego.

Relikwie przywiózł do Polski o. Azariasz Hess OFM, pomysłodawca i koordynator wydarzenia. „Pomysł peregrynacji zrodził się z myślą o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Bł. Carlo jest jednym z ich patronów. Młodzi ludzie zostali zaproszeni do tego by poznali tego młodego chłopca i zainspirowali się nim. To nastolatek, który ma wiele do powiedzenia swoim dzisiejszym rówieśnikom

Błogosławiony Carlo Acutis przeżywał swoje zwykłe nastoletnie życie w nadzwyczajny sposób. Ten chłopak, który pochodził z zamożnej rodziny, miał wiele talentów i mógłby zaistnieć na różne sposoby, postawił jednak całe swoje życie na przyjaźń z Jezusem. Mówił, że zjednoczenie z Nim jest programem jego życia. Uczył nas ukochania Eucharystii, którą nazywał swoją autostradą do Nieba.

Jego talent informatyczny i pasja do internetu, z których Carlo był znany, mogą być dziś inspiracją dla młodych ludzi. Zwłaszcza dla tych, którym trudno jest zachować umiar w korzystaniu z sieci i mediów społecznościowych. Carlo jest wzorem dyscypliny i wybierania dobrych celów w posługiwaniu się internetem”.