„Ten świat potrzebuje więcej serca, Twojego serca”

W pędzie dzisiejszego świata często nie zauważamy wielu dobrych rzeczy. Nie znajdujemy też czasu, aby przekazać innym słowa podziękowania za pomoc i wsparcie lub za to, że po prostu są. Przecież bardzo ważny udział w naszym życiu mają inni ludzie. Żyjemy po to, aby sobie wzajemnie pomagać i czerpać radość z tej pomocy. Czynimy tak z potrzeby serca.
Dzień Dobra to radosne święto pomagania. Jest to także święto patronalne Caritas, największej organizacji charytatywnej w Polsce, która skupia wokół swoich inicjatyw pomocowych aż kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy. To ludzie w różnym wieku, którzy czynią na co dzień OGROM DOBRA. To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że „Dobra Jest Więcej”.
Z tej okazji  w duchu radości, miłości i wdzięczności wolontariusze  szkolnego koła  Caritas przygotowali uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej. W ten sposób podziękowali wszystkim za życzliwość, ofiarność, gotowość i pozytywną odpowiedź na każdą prośbę i apel dotyczący potrzeby niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, który przygotowali nauczyciele, a dopełnieniem spotkania była dobra zabawa i miło spędzony czas podczas wieczoru gier planszowych.