Dzień Patrona Szkoły

22 października 2014 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkół Katolickich w Tarnobrzegu.

Po raz pierwszy przeżywaliśmy ten czas w w Duchu Świętego Jana Pawła II.
O godzinie 8.00 odbył się konkurs wiedzy o „Wujku”, jak nazywali Go młodzi ludzie, dla których był Duszpasterzem. Największym zasobem wiedzy wykazała się Wiktoria Janeczko z kl. III a, druga była Katarzyna Kruk z kl. I c, a laureatem trzeciego miejsca został Jakub Kozioł z kl. I c. Gratulujemy finalistom i laureatom.
O godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Michała Józefczyka i Ks. Krzysztofa Religi. Wspominaliśmy osobę św. Jana Pawła II, modliliśmy się w ważnych intencjach i jednoczyliśmy się w imię Jezusa Chrystusa. Tradycyjnie po odśpiewaniu hymnu szkolnego udaliśmy się pod pomnik naszego Patrona, żeby złożyć kwiaty i zapalić ogień pamięci.
 
Po tych Duchowych przeżyciach przyszedł czas na II Szkolny Rowerowy Rajd Papieski do Sandomierza. Na trasę rajdu wyruszyło 25 osób. Po dojechaniu do stolicy diecezji udaliśmy się do Bazyliki Katedralnej gdzie uczestniczyliśmy w koronce do Bożego Miłosierdzia w dniu rocznicy Jej Poświęcenia. Następnie zahaczając nieomal o plan zdjęciowy „Ojca Mateusza” na rynku, dojechaliśmy do celu, czyli na Plac Papieski, miejsce gdzie 12 czerwca 1999 r. Ojciec Święty, w obecności półmilionowej rzeszy wiernych sprawował najświętszą Eucharystię. Po odśpiewaniu „Barki” i modlitwie Ojcze Nasz, pomiędzy kroplami deszczu, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.