Forum młodzieży Szkół Katolickich

Dnia 17 września 2014 r. uczestniczyliśmy w XIV Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich w Częstochowie. Wybraliśmy się tam prawie całą klasą wraz z naszą wychowawczynią, panią Iwoną Hetnar. Towarzyszyli nam również pan Darek Chorzępa i pan Piotr Trela. Na Jasną Górę dotarliśmy kilka minut po dziewiątej. W Auli im. o. A. Kordeckiego wysłuchaliśmy interesujących prelekcji ks. Marka Studenskiego oraz pana Piotra Klimasa, lekarza – ginekologa, którego wystąpienie nosiło tytuł :
„ Odkrywać piękno daru życia”. Wykłady przerywane były wystąpieniami artystycznymi młodzieży z innych szkół katolickich. Spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że olbrzymia sala o. Kordeckiego pękała w szwach, a po jednej z przerw nie mogliśmy nawet dostać się do środka. W związku z tym zdecydowaliśmy się na spacer po Jasnej Górze. Udało nam się zwiedzić kilka klasztornych sal i obiektów, co uwieczniliśmy na zdjęciach. Najważniejszym momentem tego dnia była Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Następnie udaliśmy się na obiad. Ostatnim punktem naszej wycieczki była własna Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich prowadzona przez pana dyrektora Darka, naszego szkolnego katechetę. Po niej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem
papieskim. Miłym akcentem Drogi Krzyżowej było przyłączenie się do nas osób indywidualnych. Do domu wróciliśmy wieczorem po godz. dziewiątej. Ta wycieczka zapisze się w naszej pamięci przede wszystkim jako pierwszy klasowy wyjazd. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy zawierzyć naszą wspólnotę Królowej Polski u progu nowego etapu w naszym życiu, jakim jest początek liceum.

Adrianna Sikora Ia