„Katolik” z pokłonem Matce Bożej Bolesnej w Sulisławicach

Po raz czternasty, 15 września br., społeczność Szkół Katolickich w Tarnobrzegu wyruszyła na pielgrzymi szlak  do Sanktuarium Matki Bożej w Sulisławicach.

Wzięli w niej udział z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego uczniowie, nauczyciele i rodzice Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu na czele z p. Dyrektor Joanną Szmuc.

Przyszliśmy podziękować za dobro, które zdarzyło się w naszym życiu, „Ja po prostu ładuję duchowe akumulatory – mówią pielgrzymi. Idziemy też w pielgrzymce, żeby podziękować Bogu za pośrednictwem Maryi za dobra, których doświadczyliśmy.”

Przesłaniem tegorocznej pielgrzymki były słowa błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który mówił: „Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to!”

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. Edward Żakowicz, CR –zmartwychwstaniec,    Proboszcz i Kustosz Sanktuarium  wraz z ks. Prałatem dr Jan Biedroniem – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu oraz ks Michał  Zelik – katecheta.

Na zakończenie uroczystości opiekun szkół – ks. Prałat zawierzył całą społeczność opiece Matki Bożej,  prosząc o nieustanne wstawiennictwo za nami.